רמת הגולן

רמת הגולן הינה מוקד לטיולים ונופש. הרמה משופעת בטיולי טבע ובמים, אטרקציות לרוב, ושלל אתרי קמפיג ללינת לילה בשטח או צימרים מפנקים לחופשה משפחתית או רומנטית.
בחודשי הקיץ הרמה מציעה מספר מסלולי מים המצננים את הגוף ובחודשי החורף מומלץ להנות משביל הגולן החוצה אותו לכל אורכו. במה שלא תבחרו, רמת הגולן מציעה אין ספור הזדמנויות להנאה מובטחת.

לא צריך לחכות לשלג כדי להצפין עד רמת הגולן. דווקא בימים הקרים והלא מושלגים כשהגולן לא עמוס במיוחד במטיילים, אפשר ליהנות מחוויית חורף מיוחדת עם טיולי טרקטורונים וסוסים, ביקור בשווקים דרוזיים אותנטיים וארוחות בשר בוקרים. בקיצור, לרמת הגולן, ובעיקר לחלק הצפוני של האזור, יש ניחוח של חו"ל.

טיולים ברמת הגולן 

מיד לאחר מלחמת ששת הימים בשנת 1967 החלה ההתיישבות הישראלית בגולן. כיום, אחרי מעל ארבעים שנות התיישבות ישראלית הפך הגולן לחבל ארץ משגשג, שופע אתרי טבע ותיירות, אטרקציות ופינות חמד המושכים אליו המוני תיירים ומטיילים במשך השנה. 

 
צאו למסע בזמן 1
לפני מיליוני שנים סער וגעש הגולן. לבה רותחת קלחה ממעבה האדמה, זרמה באיטיות דרך סדקים צרים וארוכים וכיסתה את סלעי הגיר העתיקים של הגולן. עם התקררותה הפכה לבזלת שחורה, מוצקה ויפהפייה, שעיצבה את פני השטח הגיאולוגים של רמת הגולן עד ימינו. חפשו את הנתיב הגעשי, וצאו לטייל ולהכיר תופעות וולקניות ייחודיות לגולן.

 
צאו למסע בזמן 2
מים. בגולן שפע מעיינות קטנים, נחלים ופלגים, שמשכו אליהם מתיישבים לאורך התקופות. ליד כל מעיין תמצאו שרידי כפר ויש עשרות כאלה. יישובים אלה תרמו לעיצוב אופיו ההתיישבותי של הגולן. כפרים כלקוליתיים, ערים רומיות, כפרים יהודים, נוצרים, צ'רקסים. 
הנצרות צמחה בארץ ישראל בשלהי תקופת הבית השני וגם הגולן זכה לניסים משלו בכורסי, בתל בית ציידא - אחד החשובים לנצרות בארץ ובבניאס.
ההתיישבות היהודית גם היא הותירה חותם עז בגולן ויעידו על כך ממצאי בתי הכנסת, כ-37 במספר, ממצאים המגלים חלק קטן מאופיין ואורח חייהן של הקהילות היהודיות בגולן לפני כ-1,500 שנה ואף יותר. המפוארים בין בתי הכנסת: גמלא, קצרין ועין קשתות עברו שחזור חלקי ומושכים אליהם יהודים רבים מרחבי העולם הבוחרים לקיים כאן אירועים משמעותיים בחייהם כמו בר/בת מצווה וחתונה. צאו לטיול בעקבות בתי הכנסת בגולן.

 
צאו לטייל בגולן
מסלולי הטיולים ברמת הגולן מסומנים וקלים לניווט והם יובילו אתכם כשתחצו נחלים, תטפסו על הרים, תדלגו על סלעים ותגיעו למקומות חדשים ונפלאים ברצועת הגולן הצרה והארוכה ששטחה 1,250 קמ"ר בלבד.
דרום הגולן 150 מטר מתחת לפני הים בנקודה הנמוכה ביותר, וצפון הגולן 2,236 מטר מעל פני הים בנקודה הגבוהה ביותר (בכל ישראל).
בין שתי הנקודות: נחלים, הרים, תילים געשיים, בתי כנסת עתיקים, מעיינות, תצפיות, מפלים, קניוני בזלת, מגוון צומח ובעלי חיים, היסטוריה, מורשת קרב, יקבים, בתי בד, שביל הגולן - ספירת מלאי חלקית ביותר לשפע אפשרויות הטיולים ברמת הגולן.
 
כך שאם אתם אוהבים ללכת, לטייל, לראות ולהרגיש. אם אתם אוהבים לשמוע זרימת מים. אם אתם חייבים אדמה, שמש ושמים - גם הגולן יאהב אתכם.
 
 
להתראות בשבילים,
 
טלפון:  052-8948721  |   דוא"ל:  kesemhn@gmail.com  |  כתובת:  ישוב נמרוד, צפון רמת הגולן