קלעת נמרוד הוא מבצר אדיר השולט על הדרך החשובה, בניאס - דמשק. המבנה מזכיר בצורתו מבצר צלבני, אך הוא נבנה על ידי המוסלמים בתקופה שבה הצלבנים שלטו בארץ ישראל. גם במבצר זה הוא מערכת ביצור כפולה כשבלב המבצר מגדל עוז המוגן הגנה כפולה ושימש קו הגנה שני. 

מבצר נמרוד

נִמְרוֹד (או נח"ל נמרוד) הוא יישוב יהודי כפרי בהר החרמון, השייך למועצה אזורית גולן. הוא היישוב היהודי הגבוה ביותר במדינת ישראל. גובהו 1,110 מטרים, בפסגת הר קטע.
שמו של היישוב נובע מקרבתו למצודת נמרוד, והוא נמצא בקרבת היישובים הדרוזים מסעדה, מג'דל שמס ועין קיניה, והיישוב היהודי נווה אטיב כיום מתגוררות ביישוב 6 משפחות. במקום מופעלים מסעדה ובקתות אירוח (צימרים).

ישוב נמרוד

מפעל השוקולד "דה קרינה" בעין זיוון  מציע חווית שוקולד מתוקה ביותר. במרכז מבקרים תוכלו לחוות ולהתנסות בעולם השוקולד, לבקר במפעל השוקולד בו ניתן לצפות בהכנת השוקולדים,  וליהנות מבית קפה שוקולד המציע קינוחים מעוצבים וטעימים, והכול בעבודת יד קפדנית ומלאה אהבה.

בוטיק השוקולד דה קרינה

שמורת טבע המשושים מציעה למטייל מגוון אטרקציות ייחודיות: דולמן עתיק, שביל מתפתל, עולה ויורד. תצפית מרהיבה, מים צוננים ואת אחת מתופעות הטבע הגיאולוגיות, המרתקות והיפות ביותר בגולן - משושי הבזלת המעטרים ברוב פאר והדר את בריכת המשושים. מרחבת התצפית תיהנו מנוף פנוראמי מדהים המכסה את הגולן מדרום לצפון. המיוחד בנקודת תצפית זו הוא שרואים את הגולן ממערב כשעוד נמצאים בגולן.

שמורת המשושים

אתר החרמון הינו אתר נופש הפועל כל השנה. הוא משתרע על שטח של כ- 2,432 דונם, במהלך חודשי הקיץ הארוכים, במזג אוויר נפלא של ההרים הגבוהים, מציע האתר מגוון פעילויות: עלייה ברכבל מבקרים המעפיל לפסגה, סיורי קיץ מודרכים הכוללים היכרות עם החי והצומח באזור, סיור והסברים בגבעות הקרב שעל הר החרמון “העיניים של המדינה”. בנוסף, גלישה במזחלות “האקסטרים” בנופי החרמון.

אתר החרמון

עין זיוון - בוסתן הגולן קטיף פירות עצמי
 
בוסתן הגולן  מציע לכם אטרקציה מדהימה בגולן "לטעום פרי ולזרום עם הטעם"
"בוסתן הגולן" נמצא במדרון הר געש אביטל בעמק קוניטרה, של צפון רמת הגולן,
תפאורה טבעית של צפון רמת הגולן, לרגלי "בוסתן הגולן" פרוס עמק עוצר נשימה 
ובו כל הגידולים המאפינים אזור פראי זה.
 

בוסתן הגולן

יער אודם נמצא בשמורת יער אודם, שהיא שמורת היער הגדולה בגולן. ופע עצי אלון, אלה ארצישראלית, ליבנה רפואי ועוזרר, מקושטים במטפסים פורעי סדר, וכל זה על אדמת בזלת. היער ממוקם בגובה של כ-1,000 מטר וגדלים בו מינים רבים של סחלבים, חלקם נדירים. בסתיו פורחים כרכומים, ובחורף שפע רקפות יווניות, ורודות, קטנות ונדירות בארץ, אירוס הלבנון והרבה פטריות

יער אודם

ברכה שלווה ומסתורית זו, שנמצאת בפאתי העיירה הדרוזית מסעדה שברמת הגולן, הייתה במשך השנים מקור לשלל סיפורים. הברכה קרויה בצדק בשם "ברכת רם" - "הברכה הגבוהה": היא נמצאת בצפון רמת הגולן, כשהיא מוקפת על ידי הרים שמתנשאים לגובה של יותר מ-900 מטרים מעל פני הים.  מקורותיה של הברכה הם חידה, אולם רוב הגיאולוגים סבורים כי מדובר במכתש געשי שהתמוטט. 

ברכת רם

בשמורת הטבע נחל חרמון (הבניאס) נמצא המפל הגדול בישראל, מעל זרם המים השוצף כל ימות השנה נמתח שביל תלוי, ויש בה שרידים ייחודים של מורשת האדם. אם מחפשים מעלות של מקום, את כולם נמצא בבניאס. שפע מים חיים, גן עדן של צמחים ודרך חשובה שעוברת ליד הישוב. מעיין בניאס -חרמון הוא אחד משלושת המקורות החשובים של הירדן. הדרך החשובה היא אחת משלושת הדרכים העולות לדמשק מארץ ישראל

נחל בניאס - נחל חרמון

 
טלפון:  052-8948721  |   דוא"ל:  kesemhn@gmail.com  |  כתובת:  ישוב נמרוד, צפון רמת הגולן